Кафедра інформаційних систем та технологій заснована у 2018 році (наказ № 1145-32 від 12.12.2017). У складі кафедри працюють доктори та кандидати наук які є фахівцями у сфері інформаційних технологій.
Ціллю створення кафедри є підготовка фахівців у новій та перспективній сфері інформаційних технологій в напрямку Інтернету речей – Іnternet of Things (IoT).
Інтернет речей — це мережа, що складається із взаємозв’язаних фізичних об’єктів, речей або пристроїв, які мають вбудовані сенсори, а також програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати передачу і обмін даними між фізичним світом і комп’ютерними системами. Тренд інтернету речей зараз набирає все більшої популярності. Найчастіше поняття інтернету речей нерозривно пов’язано з чимось розумним: розумні будинки, розумний транспорт, розумні підприємства.
З кожним роком потреба у фахівцях сфери Інтернету речей – Іnternet of Things (IoT) стрімко зростає, саме тому в 2017 році вперше був виконаний набір студентів за освітнім рівнем «бакалавр» за новою освітньою програмою «Програмні технології інтернет речей» (спеціальність – 126 Інформаційні системи та технології; галузь знань – 12 Інформаційні технології) на денну форму навчання (загальний ліцензійний обсяг – 50 осіб). Набір пройшов успішну і була набрана перша група студентів у кількості – 25 осіб.
Під час навчання на освітній програмі «Програмні технології інтернет речей» ви будете вивчати наступні професійно-орієнтовані дисципліни, які нададуть Вам базових знань в напрямку Інтернету речей – Іnternet of Things (IoT):
- Системи зв’язку інтернету речей
- Схемотехніка пристроїв інтернету речей
- Апаратні платформи інтернету речей
- Програмні платформи інтернету речей
- Тестування пристроїв інтернету речей
- Тестування програмного забезпечення інтернету речей
- Програмування мікроконтролерів
- Моделювання та оптимізація інтернету речей
- Захист інформації в інтернеті речей
- Програмування систем збору за збереження даних
- Програмування систем аналізу та візуалізація даних
- Хмарні технології та Великі Дані (Big Data)
- Вас будуть навчати фахівці, які мають практичний досвід у створенні різноманітних ІоТ рішень.
Випускники нашої кафедри за освітньою програмою «Програмні технології інтернет речей» вмітимуть:
Створювати інтелектуальні об’єкти.
Об’єднувати інтелектуальні об’єкти між собою та реалізовувати між ними обмін інформацією.
Реалізовувати взаємодію інтелектуальних об’єктів з навколишнім середовищем та людьми.
Реалізовувати захист інформації в системах інтернет речей.
Реалізовувати системи зв’язку з рухомими об’єктами.
Програмувати мікроконтролеріи.
Розроляти Веб-сервіси для контролю віддалених об’єктів та виведення інфографічних звітів для користувачів систем інтернет речей, з використанням хмарних технологій.
Після успішного закінчення освітньої програми «Програмні технології інтернет речей», Ви станете фахівцем в напрямку «Інтернету речей – Іnternet of Things (IoT) і зможете працювати не тільки в ІТ компаніях, а і в різних за спрямованістю сферах, де необхідно об’єднати інформаційні системи та об’єкти управління між собою, для отримання оперативних результатів.
Наукова робота кафедри ІСТ
Кафедра інформаційних систем та технологій активно проводить науково-дослідницьку діяльність. Під керівництвом завідувача кафедри, професора Білощицького А.О. ведуться наукові дослідження з таких науково-практичних напрямків, як розробка методів та моделей побудови систем «Інтернету речей», розробка методів інформаційно-аналітичної системи рейтингів суб’єктів освітнього простору, розробка моделей та методів пошуку неповних дублікатів для побудови системи «Антиплагіат» та інші.
Наші співробітники:
- д.т.н., проф. Білощицький Андрій Олександрович
- д.е.н., проф. Онищенко Андрій Михайлович
- к.т.н., доц. Бронін Сергій Вадимович
- к.т.н., доц. Палій Сергій Володимирович
- к.ф.-м.н., доц. Чичкань Іван Васильович