З листопада 2018 року робочою групою кафедри інформаційних систем та технологій факультету інформаційних технологій, виконується проєкт «dComFrа: Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens» програми Erasmus+KA2, 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP. У робочій групі також беруть участь співробітники кафедри кібербезпеки та захисту інформації факультету інформаційних технологій та кафедри геоінформатики ННІ «Інститут геології».
Проєкт забезпечується консорціумом у складі: Vytautas Magnus University (Литва), Carinthia University of Applied Sciences (Австрія), Czech University of Life Sciences (Чеська республіка), Pedagogical University of Cracow (Польща), University Politechnica of Bucharest (Румунія), Information Technologies Institute (Литва), Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський національний університет культури та мистецтв, НТУ «Київський політехнічний інститут», Донецький національний технічний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Українська асоціація фахівців інформаційних технологій, Міністерство освіти і науки України.
Українським координатором є Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Міжнародним координатором проєкту є Vytautas Magnus University (м. Каунас, Литва).
Від Університету в робочій групі проєкту працюють: керівник проєкту, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки), професор Бех П.О., менеджер проєкту, доцент кафедри інформаційних систем та технологій Бронін С.В., завідувач кафедри інформаційних систем та технологій Білощицький А.О., доцент кафедри інформаційних систем та технологій Кучанський О.Ю., доцент кафедри інформаційних систем та технологій Колесніков О.Є., доцент кафедри інформаційних систем та технологій Палій С.В., доцент кафедри геоінформатики ННІ «Інститут геології» Єгорченков О.В., асистент кафедри кібербезпеки та захисту інформації Шестак Я.В.
Проєкт dComFra започатковано з метою просування Європейських ініціатив з розвитку структури цифрових компетентностей для вчителів і громадян України. Завданнями проєкту є створення та затвердження на державному рівні українських рамкових структур цифрових компетентностей, забезпечення реформування програм підвищення кваліфікації вчителів, враховуючи забезпечення цифрових компетентностей; розширення горизонтів і можливостей громадян, включаючи переселенців і ветеранів АТО/ООС, зокрема для національного та міжнародного працевлаштування, що відповідає запитам «цифрового» суспільства та європейським стандартам.
Протягом 2019 року відбулись короткострокові стажування викладачів Університету, в університетах-партнерах проєкту, зокрема у Польщі, Литві, Чехії, Австрії, Румунії. Протягом останнього року активно відбувались робочі зустрічі та онлайн-наради з приводу виконання завдань проєкту. У вересні 2019 року за ініціативи консорціуму dComFra у Києві було створено Українську національну цифрову коаліцію «Коаліція цифрової трансформації». Меморандум підписали більш ніж 50 учасників, у тому числі представники органів державної влади, закладів вищої освіти, профільних громадських організацій. З цієї дати коаліція розпочала свою роботу. У лютому 2020 року відбулись публічні консультації щодо обговорення плану розвитку проєкту dComFrа та використання напрацювань проєкту на державному рівні. У заходах брали участь представники Міністерства цифрової трансформації, зокрема заступниця міністра з питань євроінтеграції Іонан В.Е. та заступник міністра Борняков О.С., та представники Коаліції цифрової трансформації. Від Київського національного університету імені Тараса Шевченка у зустрічах брав участь Бронін С.В. За результатами консультацій було домовлено про сприяння поширенню рамок цифрових компетентностей для вчителів та громадян на державному рівні, що є важливим завданням проєкту. Крім того, це завдання відповідає Програмі діяльності Кабінету Міністрів України: п. 14.3 «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути».
Сайт проєкту: https://dcomfra.vdu.lt/uk/about-2/