ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Запрошує на навчання абітурієнтів на нову спеціальність 126 «Інформаційні системи та технології» в рамках цієї спеціальності Одні з перших започатковуємо нову освітню програму: «Програмні технології інтернет речей». (Завантажити презентацію)
Інтернет речей — це мережа, що складається із взаємозв’язаних фізичних об’єктів, речей або пристроїв, які мають вбудовані сенсори, а також програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати передачу і обмін даними між фізичним світом і комп’ютерними системами.
Тренд інтернету речей зараз набирає все більшої популярності. Найчастіше поняття інтернету речей нерозривно пов’язано з чимось розумним: розумні будинки, розумний транспорт, розумні підприємства…
Загалом, історію інтернету можна розділити на 4-5 етапи, зараз ми знаходимося в епоху Інтернету речей (Internet of things). Коротко його можна описати так: збільшення кількості пристроїв, які з’єднано не тільки з користувачами, але й один з одним, для вирішення спільної задачі або задач пов’язаних між собою.
Фахівець у галузі інтернету речей – вміє поєднувати апаратну та програмну частину за допомогою інтернет сервісів.
З кожним роком потреба у фахівцях сфери ІоТ стрімко зростає. Такий спеціаліст, залежно від рівня компетенції, на ринку праці отримує заробітну плату у розмірі від 18 000 грн до 70 000 грн. і навіть більше.
Під час навчання на освітній програмі «Програмні технології інтернет речей» ви будете вивчати наступні фахові дисципліни: Побудова систем інтернет речей; Сучасні інтернет технології; Технології безпровідних мереж; Хмарні технології; Системи зв’язку з рухомими об’єктами; Програмування мікроконтролерів; Захист інформації в системах інтернет речей та інші.
Вас будуть навчати фахівці, які мають практичний досвід у створенні різноманітних ІоТ рішень.
Випускники Нашого факультету за освітньою програмою «Програмні технології інтернет речей» вмітимуть:
– Створювати інтелектуальні об’єкти.
– Об’єднувати інтелектуальні об’єкти між собою та реалізовувати між ними обмін інформацією.
– Реалізовувати взаємодію інтелектуальних об’єктів з навколишнім середовищем та людьми.
– Реалізовувати захист інформації в системах інтернет речей.
– Реалізовувати системи зв’язку з рухомими об’єктами.
– Програмування мікроконтролерів.
– Розробка Веб-сервісів для контролю віддалених об’єктів та виведення інфографічних звітів для користувачів систем інтернет речей, з використанням хмарних технологій.
Після успішного закінчення нашого факультету, Ви станете фахівцем ІоТ, і зможете працювати не тільки в ІТ компаніях, а і в різних за спрямованістю сферах, де необхідно об’єднати інформаційні системи та об’єкти управління між собою, для отримання оперативних результатів.
Як бачать цю спеціальність провідні світові корпорації: