Програма, що реалізує продуктову технологію управління проектно-операційною діяльністю підприємств

 

Назва розробки (продукту, технології) РЕФЛЕКТОРНА СИСТЕМА ГОЛОСОВОГО УПРАВЛІННЯ
Галузь застосування Будь яка галузь, де потрібне голосове керування пристроями. В першу чергу створення терміналів, автоматів, багатофункціональних пристроїв, телевізорів та ін.

·        Будівельні матеріали

·        Деревообробна промисловість

·        Легка промисловість

·        Машинобудівна промисловість

·        Металовироби та металообробка

·        Фармацевтична промисловість

·        Харчова промисловість

·        Хімічна промисловість

·        Целюлозно-паперова промисловість

Застосування 1.      Надійне багатодикторне розпізнавання варіативних голосових команд.

2.      Технологія рефлекторного голосового управління реалізується на простих комп’ютерах, не потребує зв’язку з інтернетом, адаптується під конкретні акустичні умови.

Стадія готовності розробки           (продукту, технології) Дослідне виробництво
Розробник Факультет інформаційних технологій, д.т.н., проф. Тесля Ю.М.
Стислий опис розробки (продукту, технології) Рефлекторна система складається з таких компонентів:

1. Фонемний стенограф. Перетворення вхідного оцифрованого звукового сигналу, що містить усну мову, в набір фонем або набір слів.

2. Ядро системи. Вироблення рефлексів на цю мову стосовно реакції технічного пристрою (просто кажучи – говориться речення і вчитель виконує операцію на технічному пристрої. Коли це повторюється багато разів у системи виробляється рефлекс).

3. Навчальні БД розпізнавання мови.

Зберігання інформаційної бази розпізнавання мови і виділення керуючого впливу. У БД міститься статистика певний вхідних впливів і реакцій системи.

У системі не потрібні словники, не треба аналізувати слова (граматику), не треба створювати моделі інтелектуального аналізу тексту, тобто є  ряд переваг: багатодикторність, варіативність вимови команд (система «зрозуміє» як «вимкни звук», так і «відключи, будь ласка, гучність»), обробка команд на пристрої в реальному часі, робота в умовах неконтрольованої акустичного середовища (в умовах шуму), простота алгоритмів визначення реакції. Рефлекторну систему простіше і дешевше розробити, ніж існуючі на ринку системи.

Також перевагами системи є можливість навчання її на будь-яку мову, кросплатформеність.

На поточний момент реалізовані проекти: система голосового управління телевізором (прототип), система голосового управління телефоном на базі Android (ступінь готовності проекту 85%).

 

Comments are closed.