Науково-практична конференція “Проблеми кібербезпеки інформаційно-телекомунікаційних систем”

Науково-практична конференція “Проблеми кібербезпеки інформаційно-телекомунікаційних систем”

10-11 березня  2016 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка проведено науково-практичну конференцію “Проблеми кібербезпеки інформаційно-телекомунікаційних систем”. Співорганізаторами заходу виступили Факультет інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  Інститут модернізації змісту освіти  Міністерства освіти і науки України, Фізико-технічний інститут Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Інститут комп’ютерних інформаційних технологій Національного авіаційного університету, Навчально-науковий інститут захисту інформації Державного університету телекомунікацій, Науково-дослідний центр “Тезис” НТУ України “КПІ”, Державне підприємство “Українські спеціальні системи” та Науково-впроваджувальна фірма “Криптон”.

Мета проведення конференції – поширення передового досвіду забезпечення інформаційної та кібербезпеки в умовах глобального інформаційного суспільства.

У перший день роботи конференції відбулось пленарне засідання, модератором якого був Олександр Оксіюк, завідувач кафедри кібербезпеки та захисту інформації факультету інформаційних технологій. Учасників конференції привітав декан факультету Юрій Тесля.

Олена Дашковська, старший науковий співробітник відділу дослідження змісту освіти ІМЗО розповіла про кроки реалізації Закону “Про вищу освіту”, зокрема, про зміни у переліку галузей знань, напрямів та спеціальностей, про роботу науково-методичних комісій та актуальність створення стандартів вищої освіти.

Володимир Бурячок, завідувач кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Державного університету телекомунікацій, представив детальний аналіз стану та тенденцій безпеки ІТ-систем у сучасному інформаційному суспільстві.

Євгеній Мачуський, декан факультету інформаційної безпеки фізико-технічного інфституту НТУ України “КПІ”, розповів про дослідження у сфері квантових обчислень та представив новий метод розрахунку фізичних констант.

Олексій Гребенюк, генеральний директор ТОВ “ІТЦ “Хай-Тек Бюро”, поділився досвідом боротьби з кібератаками, представив аналіз та схеми атак, розповів про доцільність та перспективи створення вітчизняних операційних систем та антивірусів.

Юрій Козлов, начальник відділу ДП “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України, розповів про юридичні та технологічні аспекти впровадження в Україні електронної ідентифікації та захисту персональних даних.

Наступного дня роботу конференції було продовжено. У дискусіях та обговореннях актуальних питань кібербезпеки узяли участь кваліфіковані фахівці інформаційної та кібернетичної безпеки із Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Державного університету телекомунікацій, Кіровоградського національного техніччного університету, Національного авіаційного університету, Харківського національного економічного університету ім. С.Кузнеця, Національного університету “Львівська політехніка”, Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ПАТ “Державний ощадний банк України”.

Ключові питання, що обговорювались – розвиток нових комп’ютерних архітектур, зокрема, хмарних технологій, та поява ризиків інформаційної безпеки, пов’язаних із зберіганням даних у кіберпросторі, мобільністю даних та якістю обслуговування; використання новітніх технологій для протидії злочинності у кіберпросторі, прогнозування і ліквідації наслідків таких злочинів.

Було представлено сучасні рішення управління інцидентами інформаційної безпеки, нові криптографічні та стеганографічні механізми забезпечення кібербезпеки, сучасні методики виявлення нових кіберзагроз на основі тесту на проникнення. Обговорювались питання інформаційної безпеки критичних інфраструктур. Було продемонстровано результати досліджень та нові технологічні й організаційні рішення захисту сучасного кіберпростору та його компонентів.

Усього було представлено 25 доповідей, були присутні більше 100 слухачів, зацікавлених у розвитку наукових досліджень у сфері інформаційних технологій та кібербезпеки.

Завантажити збірник матеріалів конференції

DSC_5443 DSC_5444 DSC_5446 DSC_5449 DSC_5453 DSC_5456 DSC_5467 DSC_5473

DSC_0007 DSC_0292

Comments are closed.