Онлайн-зустріч Національного агентства кваліфікацій з Hi Tech Office Ukraine

Всюди

28 квітня 2020 р. відбулась онлайн-зустріч Національного агентства кваліфікацій з Hi Tech Office Ukraine з метою обговорення напряму eSkills. Учасники зустрічі обговорили можливість інтеграції eSkills в стандарти освіти та професійні стандарти, оскільки,  в сьогоднішніх умовах, в період карантинних заходів, більш гостро постала проблема застосування eSkills в багатьох галузях, зокрема в медицині та освіті.

Заступник Голови НАК Володимир Ковтунець наголосив на необхідності відображення eSkills в дескрипторах Національної рамки кваліфікацій. Голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк зазначив, що для НАК важлива співпраці з IT сферою в рамках “діджиталізації” країни.

«Є необхідність інтеграції цифрових компетентностей в стандарти освіти та професійні стандарти. Рух у напрямку діджиталізації всіх сфер державної діяльності не може залишатися на рівні гасел, оскільки є вимогою часу. Не може зберігатися застаріла система, за якої продовжували набирати молодь на навчання за фахом «оператор комп’ютерного набору», в умовах, коли такі навички вже є у кожного, хто має смартфон», – наголосив Юрій Баланюк. Юрій Баланюк також зазначив, що рамка цифрової компетентності має відповідати європейській рамці (DigComp) і враховувати вимоги галузевої рамки кваліфікацій.

В обговоренні взяли учать: голова НАК Юрій Баланюк, заступник голови НАК Володимир Ковтунець, виконавчий директор HI-Tech Office Ukraine Андрій Бірюков, голова комітету цифровізаціі при Міністерстві освіти і науки України Тетяна Нанаєва, президент Української асоціації фахівців інформаційних технологій, доцент кафедри інформаційних систем і технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка к.т.н. Сергій Бронін, завідувач кафедри комп’ютерних наук Університету культури Олена Чайковська.

28

Comments are closed.