ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПОРА СТАНОВЛЕННЯ
Факультет інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено чотири роки тому. Всього чотири роки. В масштабі часу існування нашого університету – незрівнянно мала величина. А по результатам… Судіть самі.
Наші викладачі поєднують досвід практичної роботи з науковими дослідженнями. Не просто займаються науковою працею. Але й впроваджують її результати в практику. І це не залишається незаміченим. Так багато викладачів мають різноманітні державні нагороди. Зокрема декан факультету доктор технічних наук, професор Тесля Ю.М. та доцент кафедри технологій управління Тімінський О.Г. за практичні результати з управління проектами модернізації та розвитку Державної податкової адміністрації України нагороджені медалями «За працю та звитягу». Крім тогоТесля Ю.М. є лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки,є сертифікованим проектним менеджером рівня “А” Міжнародної асоціації управління проектами IPMA, підготував трьох докторів та більше 25 кандидатів наук.
Завідувач кафедри технологій управління професор Морозов В.В. нагороджений відзнаками Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України» та «За наукові досягнення».
Завідувач кафедри інформаційних систем та технологій, д.т.н., професор Білощицький А.О. та докторант кафедри технологій управління, к.т.н., доцент Єгорченкова Н.Ю. стали лауреатами Державної премії Верховної Ради України для найталановитіших молодих вчених у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок. Крім того Білощицький А.О. нагороджений відзнакою «Відмінник освіти України».
Завідувач кафедри програмних систем і технологій к.ф.-м.н, доцент Бичков О.С. нагороджено Грамотою Київського університету імені Тараса Шевченка 2017р. Він також отримав подяку МОН України.
Завідувач кафедри кібербезпеки та захисту інформації д.т.н., професор Оксіюк О.Г. нагороджений Грамотою Київського національного університету імені Тараса Шевченка за успіхи у навчальній, науковій і виховній роботі, ПочесноюГрамотою Національного центру «Мала академія наук України» за активну участь у діяльності Малої академії наук України, нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення» від МОН України.
Професора кафедри кібербезпеки та захисту інформації д.т.н. Бабенко Т.В. нагороджено Почесною Грамотою МОН України, Знаком «Відмінник освіти України» та Знаком «За наукові досягнення».
Доцента кафедри кібербезпеки та захисту інформації к.т.н. Лукову-Чуйко Н.В. нагороджено Почесною Грамотою Київського університету імені Тараса Шевченка.
Професор кафедри прикладних інформаційних систем Сайко В.Г. нагороджений Подякою МОН України за наукові досягнення.
Асистент кафедри прикладних інформаційних систем Гарко І.І. нагороджена Срібною медаллю «Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 рр.» за особливі наукові досягнення.
Асистент кафедри прикладних інформаційних систем Пирог М.В. отримав премію Інституту стратегічних оцінок Президентського фонду Л.Кучми «Україна».
Ми активно співпрацюємо з різноманітними компаніями, а саме:
- Співробітниками факультету було розроблено і впроваджено ряд інформаційних систем в таких компаніях як ПАТ Тутковський, ТОВ Скаетон. Співробітниками факультету проводяться роботи по провадженню системи управління інформацією в КП Київпастранс.
- Факультет інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка було зареєстровано в програмах Мережевої академії Cisco та Oracle Academy.
- Трьом студентам факультету, випускникам бакалаврату, запропонували 5-річний контракт у ІТ-компаніях в Японії. Крім того, японські ІТ-компанії додатково організували курси японської мови для полегшення працевлаштування студентів в Японії
- Підписано договори про співробітництво з ІТ компаніями: EPAM, Global Logic, LuxSoft.
- Спільно з ІТ асоціацією України розроблено освітні програми «Інформаційна аналітика та впливи» та «Аналітика даних».
- Згідно з договором з американською компанією EPAM обладнано комп’ютерами лабораторію для занять студентів факультету
- З компанією Global Logic проводяться роботи із створення навчально-програмної лабораторії та роботи з вдосконалення навчального процесу.
- На факультеті інформаційних технологій відкрито навчальну лабораторію компанії Cisco.
- Проводиться постійне навчання студентів та викладачів факультету в навчальному центрі компанії Lifesell.
- Компанією «Lizard Soft», «офіційний» представник компанії Microsoft, с творена спільна навчальна лабораторія, де проводиться розробка ІТ-проектів на замовлення провідних компаній України.
- Завдяки співпраці з компанією ТОВ «Універсам маркет» (м. Львів) облаштовано безкоштовно для факультету університету сучасний комп’ютерний клас на основі 14 потужних комп’ютерів.
- Факультет тісно співпрацює з Українською, Азербайджанською та Японською асоціаціями управлінняпроектами, які являються членами IPMA.
- При плідній співпраці з ІТ-компанією «IT-lynx»співробітники факультету виконують та впроваджують спільні проекти такі, як «Створення системи телематики рухомих об’єктів», «IT-lynx «SMART HOUSE», «Інтернет речей в аграрному секторі» та інші.
- Разом з Навчально-науково-виробничим комплексом «Інформаційно-комунікаційні системи» створено:
- Лабораторію пошукової техніки: для проведення практичних та лабораторних робіт, в тому числі з захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах;
- Лабораторію вимірювальної техніки: для проведення практичних та лабораторних робіт, в тому числі з розробки та впровадження комплексних систем захисту інформації;
- Науково-дослідну лабораторію спеціалізованих програмних систем та комплексів: для проведення роботи з нормативними документами та здійснення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (в тому числі з грифом таємно та для службового користування), практичних та лабораторних робіт з управління інформаційною безпекою, прикладної криптології, виконання дослідних та дослідно-конструкторських робіт з технічного захисту інформації.
За таку тісну співпрацю з ІТ компаніями, за допомогу по створенню і впровадженню інформаційних технологій в інших компаніях нас дуже люблять. Надають нам комп’ютерну техніку, інше обладнання, допомагають робити ремонт, облаштовувати кабінети. А ті виїзні засідання трудового колективу факультету на березі Дніпра, які вже двічі організувала компанія ПАТ Тутковський, абсолютно безкоштовно, ми не забудемо ніколи. Дійсно, ми вміємо дружно працювати, і дружно відпочивати. Недаром принципами нашої роботи є: НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ПРАКТИКУ (разом з ІТ компаніями), НЕСИЛОВІ ВЗАЄМОДІЇ, ДРУЖНЯ АТМОСФЕРА НА ФАКУЛЬТЕТІ.
Завдяки матеріально-технічній підтримці ІТ-компаній та високому рівні ведеться підготовка студентів факультет. Вже сьогодні наші студенти працюють і проходять практику в наступних провідних ІТ компаніях України:
- Компанія «EPAM»
- TIW/Technology Improvesthe World
- S&T Ukraine
- SAS Institute Ukraine, LLC
- Brain
- Engler
- Luxoft
- Qatestlab
- Wargaming
- Samsung
- Cisco
- Oracle
- ТОВ«КАРТЕЗІАН-ЄВРОПА»
- Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.
- Державне підприємство “Український центр “Безпека”
- АТ «Ощадбанк»
- ТОВ «Авалекс Текнолоджи»
- ТОВ «СВП КВАЗАР»
- ТОВ «ЛУН ЮА»
- ТОВ «МД ГРУПП»
- Київське бюро «ТОВ Українські Інформаційні Технології»
- ТОВ «АНЗУ»
- ТОВ «Гравітек Юкрейн»
- ТОВ «МРК»
- ТОВ «Група компаній Меджік Траст»
- СТО компанія «PROIZD»
- ООО «ЕПОС»
- ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД»
- Навчально-науково-виробничий комплекс «Інформаційно-комунікаційні системи»
- та іншими.
Не тільки студенти отримують практичний досвід в наведених компаніях. Викладачі, співпрацюючи з ними, підвищують свій професійний рівень. Зокрема:
- Асистент кафедри мережевих та Інтернет технологій Старкова О. В. отримала наступні відзнаки від компанії Cisco:
- Advanced Level instructor excellence (кращий інструктор серед інструкторів з 50-ти країн Європи; 2016р.);
- Instructor Excellence Award – Advancing Employ ability (кращий інструктор, в якого найбільша кількість студентів, що отримали міжнародні сертифікати та працевлаштувались; 2017р.).
- Асистент кафедри мережевих та Інтернет технологій Герасименко К.В. в 2017р. отримав відзнаку від компанії Cisco – Instructor Years of Service – 10 years of active participation and service in the Cisco Networking Academy (10 років активної участі та роботи в програмі Академії Cisco). Герасименко К.В. входить в топ 1% найкращих спеціалістів Cisco у світі за версією сайту LinkieIn (746 місце з 80828).Аспіранткафедри мережевих та Інтернет технологій Собчук А.В. провів впровадження DLP-системи (технології запобігання витоку конфіденційної інформації з інформаційної системи) в компанії, яка входить в рейтинг топ-100 найбільших підприємств центральної та східної Європи за версією аудиторської компанії Deloitte.
- Провідні викладачі кафедри технології управління (Тесля Ю.М., Морозов В.В.) пройшли навчання по програмі «Управління проектами» у США (Вашингтон) в Інституті економічного розвитку, підвищують свою кваліфікацію за кордоном (Єгорченков О.В., Хорватія), використовуючи можливості грантового фінансування, зокрема Ерасмус.
- Викладачі кафедри інтелектуальних та інформаційних систем асистент Гамоцька С.Л., доценти Величко В.Ю. та Тмєнова Н.П. пройшли стажування “Teacher internship” з програмування на мові Java та Web-програмування.
- Завідувач кафедри інтелектуальних та інформаційних систем професор Снитюк В.Є. пройшов стажування в компанії Microsoft Ukraine за темою «Програмування на С#».
- Доцент Тмєнова Н.П. підвищувала кваліфікацію в компанії TIW/Technology Improvesthe World в області розпізнавання аудіо-сигналів. Доцент Тмєнова Н.П. в 2017 р. пройшла міжнародне стажування за програмою «Internationalization and International Mobility in Education» в університеті Collegium Civitas, Варшава, Польща.
- доцент кафедри прикладних інформаційних систем Домрачев В.М., завідувач кафедри прикладних інформаційних системпрофесор Плескач В.Л. та професор Сайко В.Г., пройшли стажування «Системи BI» в SAS InstituteUkraine.
- Завідувач кафедри прикладних інформаційних систем Плескач В.Л. пройшла стажування в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Навчальному-науковому комплексі ННК «Світовий центр даних із геоінформатики та сталого розвитку» за програмою: «Інструменти аналізу, обробки та візуалізації даних». Завідувач кафедри прикладних інформаційних систем Плескач В.Л. розробила та впровадила близько 15 національних стандартів у сфері ІТ за останні два роки.
- Асистент кафедри прикладних інформаційних систем Гарко І.І. пройшла стажування в Білефельдському університеті (Німеччина), беручи участь у міжнародному проектіMarie Curie Actions “People”, International Research Staff Exchange Scheme “IRSES” “Structure and Evolution of Complex systems with Applications in Physics and Life Sciences”.
Хоча у нас ще немає випускників аспірантури, але вже 10 наших викладачів захистили кандидатські дисертації. І підготовлено до захисту одну докторську дисертацію (Єгорченкова Н.Ю.).
На факультеті інформаційних технологій вперше в Києві проведено Всесвітній конкурс зі створення комп’ютерних ігор Global Game Jam (GGJ), на якому зібралися розробники зі всієї України. Тепер цей конкурс буде проводитись у нас на постійній основі.
На факультеті працює студентський міжнародний бізнес-інкубатор (YEP), де студенти за допомогою професіоналів відпрацьовують власні START-UP проекти, готують презентації для інвесторів, приймають участь у виставках (UNIT.CITY), у міжнародних форумах тощо.
Викладачі нашого факультету використовують сучасні засоби та методи для проведення освітнього процесу, а саме:
- Модульна система організації навчального процесу
На факультеті інформаційних технологій з 2014 року успішно впроваджено модульну систему організації навчального процесу для студентів ОР магістр, а саме послідовне вивчення навчальних дисциплін з проведенням форми контролю після вивчення кожної з дисциплін.
Дана система навчання, за результатами проведення відповідного експерименту, надала можливість якісно засвоїти теоретичний матеріал, а також поєднати його вивчення з практичною апробацією в лабораторіях факультету та брати участь у реальних проектах провідних ІТ компаній у вільний від навчання час. За допомогою модульної системи студенти цілеспрямовано займаються та концентруються на вивченні однієї дисципліни, що посприяло значному підвищенню якості знань.
- Електронні матеріали
В сучасній системі освіти успіх підготовки фахівця забезпечується раціональним поєднанням традиційних класичних методів викладання таінноваційних можливостей електронних засобів зберігання і передачі інформації,мультимедійної демонстраційної техніки.
Викладачі факультету доповнюють лекції презентаціями, які транслюють під час заняття за допомогою електронних засобів інформаційних технологій. Як показав досвід саме презентація дозволяє утримувати увагу аудиторії, а також зробити наголос за допомогою структурно-логічних схем на основних аспектах теми, що розглядається.
Серед інших сучасних підходів викладання на факультеті впроваджено запис відео-лекцій тривалістю 15-20 хвилин. Даний підхід являється досить ефективним. За допомогою відео-лекцій у студентів є можливість опрацювати матеріал самостійно у випадку пропуску заняття з поважної причини.
Як експеримент, вперше в історії університету, весь факультет взимку цього року проводив додаткові заняття в ОН-ЛАЙН режимі. Цей досвід ми хочемо передати і на інші факультети. Тому що без сучасних інформаційних технологій освіта майбутнього неможлива.
Всі електронні матеріали викладаються у віртуальному навчальному середовищі Moodle, до якого студенти мають персональний доступ.
- Віртуальне навчальне середовище Moodle
З 2016 року викладачі та студенти факультету активно використовуютьмодульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище Moodle. Дана навчальна платформа призначена для об’єднання педагогів, адміністраторів і студентів в одну надійну, безпечну та інтегровану систему для створення персоналізованого навчального середовища, де викладачі розміщають електронні матеріали (конспекти лекцій, відео-лекції, презентації, методичні рекомендації до виконання лабораторних та практичних робіт) зі своїх дисциплін.
Протягом місяця, у період самостійної роботи студентів, за допомогою навчальної платформи проводився експеримент, що полягав у викладанні лекцій в режимі он-лайн. Під час проведення лекції викладачі контролювали присутність групи студентів по кількості підключень, асистент викладача відповідав на всі питання студентів, що виникалипри розгляді теми лекції. Проаналізувавши результати проведеного експерименту, можна зробити висновок, що використання віртуального навчального середовища Moodle як електронної форми навчання ефективніше, ніж надання теоретичного матеріалу для самостійного опрацювання.
Наукова діяльність викладачів факультету
З перших днів функціонування факультету одним із пріоритетних напрямів його діяльності стала наукова робота. Результати наукових досліджень викладачів кафедр знайшли своє висвітлення у монографіях, провідних вітчизняних та міжнародних журналах, що індексуються у міжнародних наукометричних базах даних. Крім того, дослідження співробітників факультету широко використовуються на практиці. Щорічно співробітники беруть участь у сотні міжнародних науково-практичних конференціях, де доповідають про результати наукових досліджень.
Факультет інформаційних технологій активно працює над розвитком міжнародних зв’язків, які спрямовано на розширення співпраці з навчальними та науковими установами зарубіжних країн, з метою підвищення ефективності навчального процесу та розвитку науково-дослідної роботи, пошук партнерів для виконання спільних міжнародних проектів та отримання грантів і стипендій. Тільки за 2017 рік підписано двосторонні угоди про співпрацю з:
- University of Library Studies and Information Technologies (Болгарія)
- Інститут математики та комп’ютерних наук (Молдова)
- Вища школа фінансів і права в Бельстьо-Бяла (Польша)
- Техніко-гуманістична академія Бельсько-Бяла(Польша)
- Університет науки та технології Джанксу провінції Цзянсу (м. Нанкін, Китай)
- Коледж Тель-Ран (м.Реховот, Ізраїль)
До наукової діяльності залучаються і студенти факультету, їх результати досліджень представляються, як на міжнародних конференціях, так і на конкурсах студентських наукових робіт, публікуються у наукових журналах. Активна наукова діяльність дозволяє сформувати високий теоретичний рівень підготовки випускників факультету.
Викладачі факультету інформаційних технологій керують науковою роботою студентів, залучають їх до виконання складних ІТ проектів.
Найкращі студенти нашого факультету:
- Доповідали на наукових конференціях:
- Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Теоретичні та прикладні аспекти застосування інформаційних технологій в галузі природничих наук»
- ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів «Інформаційні технології в освіті, техніці та промисловості»
- ІІ Міжнародній конференції «MSTIoE 2017: East European Conference on Mathematical Foundations and Software Technology of Internet of Everything»
- XVIII Міжнародна конференція “Dynamical System Modeling and Stability Investigations”
- Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології та взаємодії»
- Перемогли у Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах:
- Команда студентів зайняла перше місце та отримали Гран-прі у Першій Всеукраїнській студентській олімпіаді з “Програмування та управління ІТ проектами”. Склад команди: Лоза Владислав Дмитрович, Трофименко Маргарита Олександрівна, Антонюк Олександр Миколайович, Мирошников Сергій Олексійович, Карнацький Дмитро Олегович.
- Студент Гурленко Антон переміг у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт SAS Україна.
- Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт природничих, технічних та комп’ютерних наук з групи спеціальностей “Інформатика і кібернетика”. Диплом I-го ступеня – Мирошников Сергій Олексійович.
- Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт природничих, технічних та комп’ютерних наук з групи спеціальностей “Інформатика і кібернетика”. Диплом I-го ступеня – Карнацький Дмитро Олегович.
- Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із Інформатики, обчислювальної техніки та автоматизації. Диплом II-го ступеня – Бражененко Максим Генадійович.
- Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із Інформатики, обчислювальної техніки та автоматизації. Диплом II-го ступеня – Кінзерський Денис Сергійович.
- Студенти Железняк Владислав, Гурленко Антон у 2017 р. зайняли ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з Інформаційних технологій (науковий керівник – професор Снитюк В.Є.).
- Студент Туляков Євген Вячеславовичу 2016 р. посів ІІІ місце в Україні в конкурсі компанії Oracle «Програмування: Java».
- Беруть участь у проектах:
- «Розроблення та побудова навчальної лабораторії в середовищі Linux».
- «Математичні та програмні технології Інтернету всього».
- «Розроблення інформаційно-аналітичної системи для виявлення плагіату».
- «Розроблення математичної та комп’ютерної моделі розвитку інфаркту міокарда»
- «Створення системи імітаційного мого моделювання руху крові по судинах»
- «Розроблення інформаційно-аналітичної системи Електронні вибори».
- беруть участь у закритому проекті на замовлення Міністерства оборони України.
- міжнародних проектах:
- Eye Leo for Mac (програма, яка робить очі здоровішими);
- WhattoWatch (інтерактивна мобільна програма).
- IT-проектах комерційного призначення.
- Студенти 3-го, 4-го курсів працюють в таких IT-компаніях: CC-Interactive, Ezlogz Inc., Tippi Lab, Andersen, Charga CardInc., Infopulse.
- Студенти Кузнецов Д. та Кубрак К. повернулись із США та Хорватії, де перебували на навчанні за міжнародним обміном, а студенти Петляк Н., Назарчук І. та Тменова О. у весняному семестрі 2018 р. навчатимуться у Чехії.
- Студент Балєсний Микита брав участь у проекті зі створення taskmanager’а, який організовано компанією Lizard Soft на ФІТ, був волонтером на Amazon Dev Day на ФІТ, ходить на практичний тренінг по фронт-енд веб розробці в компанії Keep Solid в Одесі.
- Студент Балєсний Микита навчався в університеті Mississippi College в США по програмі мобільності, був волонтером на Global Game Jam, працює веб-розробником в компанії Service Now, проводить семінари з організацією CACTUS в містах та селах України з питань інформаційної безпеки та свободи.
- Студентка Марина Клубань проходила стажування в компанії Andersen як фронтенд-розробник, брала участь в LizardSoftLab проекті з розробки маркет плейса в ролі it-бізнес аналітика, відвідувала курси з кібербезпеки в арт-просторі BILKA в КПІ, проходила курс по JavsScript від Андерсен, брала участь у будівництві квест-кімнат.
- Студент Магула Станіслав – активний учасник програми обміну студентами AEGEE.
- Студентки 3-го курсу Дегтярьова Юлія, Кубрак Катерина та Тменова Олександра виграли гранти “Mitacs Globalink” на дослідницьке стажування у Канаді. Дегтярьова Юлія також перемогла в Lizard Soft лабораторії IT-проектів, проходила стажування у Польші для платформ інноваційного партнерства на базі BusinessLink, є бізнес-аналітиком у компанії Lizard-Soft
- Студент 3-го курсу Гозак Ярослав проходив стажування в компаніях Softheme і Andersen.
- Студент 4-го курсу Анісімов Андрій зайняв призове місце конкурсу бізнес-інкубатора Yep з проектом “Type&Hide”, отримавши сертифікат на безоплатну участь у конференції Innovation Market та винагороду.
- Беруть активну участь у громадському житті університету та у загально-університетських заходах:
- Студент Сочинський Станіслав за активну участь у громадському житті Університету нагороджений премією міського голови Києва.
- Збірна команда з тенісу ФІТ в Спартакіаді Київського національного університету імені Тараса Шевченка посіла 1 місце серед команд 3 групи, а один із студентів також посів перше місце в особистому заліку.
- Збірна команда з шахів від ФІТ в Спартакіаді Київського національного університету імені Тараса Шевченка посіла 1 місце серед команд 3 групи.
- Студентка Моставенко А. посіла 3-є місце у змаганнях з аеробіки.
- Збірна команда з плавання від ФІТ в Спартакіаді Київського національного університету імені Тараса Шевченка посіла 1 місце серед команд 3 групи.
- Збірна команда з волейболу від ФІТ в Спартакіаді Київського національного університету імені Тараса Шевченка посіла 1 місце серед команд 3 групи.
- Збірна команда з гімнастичного триборства від ФІТ в Спартакіаді Київського національного університету КНУ імені Тараса Шевченка посіла 1 місце серед команд 3 групи.
- Студент ФІТ Алімпієв Р. грає за збірну університету на КФЛ(Київська футзальна ліга), грає на університетській лізі.
- Студенти Моклякова Катерина Павлівна та Рой Антон Олександрович – члени освітнього департаменту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
ОСЬ ТАКИЙ НАШ ФАКУЛЬТЕТ СЬОГОДНІ.
І ВІН БУДЕ ЩЕ КРАЩИМ В МАЙБУТНЬОМУ.
МИ В ЦЕ ВІРИМО, І РОБИМО ВСЕ ДЛЯ ЦЬОГО!